Meble industrialne

Meble industrialne

Meble industrialne

Meble industrialne stanowią znakomite rozwiązania w dziedzinie wystroju wnętrz wszelkiego typu. Idealne są zarówno do nowoczesnych mieszkań, jak i klasycznych domków jednorodzinnych. Znajdziemy w tradycyjnych salonach meblowych oferujących takie komplety meblowe zarówno elementy stylizowane industrialnie czyli loftowo i oldschoolowo przeznaczone do salonu, jak i kuchni czy gabinetów oraz sypialni. Meble tej kategorii odznaczają się swymi mocnymi akcentami – na przykład ostrymi kantami, wyróżniającymi się krawędziami, swego rodzaju surowością. Są na pewno nietypowe, fantazyjne, niekiedy wręcz fikuśne pod względem wykończenia.

Ich kolory przeważnie oscylują w granicach neutralnych, ale za to bardzo ciemnych odcieni. Dominuje rdzawy kolor, wiele miejsca w dziedzinie wytwórstwa industrialnych mebli zajmuje również popiel. Do tego świetnie prezentują się tak w przestronnych, dużych salonach, jak także rewelacyjnie sprawdzą się w stosunkowo niewielkich powierzchniach mieszkalnych. Dziś styl industrialny uchodzi po prostu za przejaw dobrego gustu. Meble w tym przypadku są robione często na zamówienie, celowo jakby postarzane, wykonywane w architektonicznego betonu, naturalnego kamienia, z klasycznego drewna, cegiełki.

Wszystko to często robi wystrój bazujący na klimatycznej ponurości, albo na specyficznym kontraście – jasne mury oraz ciemna podłoga.

Artykuł dzięki: